WoW

Města

Velmi mladé město ,které bylo zbudováno přeživšími Draenei na ostrově Azuremyst Isle po pádu vesmírné lodě nesoucí název Exodar. Velen, vůdce všech Draenei dal celé město The Exodar vybudovat kolem největší části lodi, která se zřítila po dramatickém prchání před Sargerasovou armádou.
The Exodar dává Draeneiské rase mocnou sílu ze světla, která z nich dělá houževnaté a silné bojovníky.

The Exodar
Město téměř smazané z map Azerothu, díky nájezdu níčivé Arthasovy armády. Tmavá jizva jménem Dead Scar táhnoucí od Deatholme přes celé Ghostland až napříč Silvermoonem, které tak rozděluje na dvě části. Ruins of Silvermoon je zbytek po nájezdu Arthasovy nemrtvé armády, která staré město silně zdevastovala.
Mocní Krvaví Elfové se nenecháli zahnat do postraní a plni síly a odhodlání zbudovali nové město, které je větší, mohutnější a krásnější než jeho předchůdce...

Silvermoon
Vysoko nad větvemi obrovského stromu Teldrassilu je podivuhodné město Darnassus, nové útočiště samotářských nočních elfů. Druidové, lovci a válečníci si společně staví své domovy uprostřed řad z dřeva vyrobených domků ztrácejících se v lesních hájích. Chrám Měsíce povstal nad stromy jako světelný maják lemován sloupovým Haly spravedlnosti, kde se bdělé hlídky starají o bezpečnost země. Pod vládou hlavní kněžky Tyrande Whisperwind, Darnassus stojí jako tiché svědectví všeho, co temní elfové považují za posvátné. Jako město v souladu se spěchem a tokem přírody, byl Darnassus zbudován podél pobřeží rozlehlého jezera s elegantními mosty položenými přes jeho průzračně čisté vody. Jinde tvoří padající listí měkké městské cesty na lesním koberci.

Město Thunder Bluff leží na vrcholcích několika stolových hor, které shlížejí na zelenající se pastviny Mulgore. Kdysi kočovný lid, taureni ustanovili město jako centrum pro obchodní karavany, kočovné umělce a vynálezce všeho druhu. Hrdé město je také útočištěm pro mnoho lovců, kteří stopují svou nebezpečnou kořist skrze Barrens a přilehlé oblasti. Dlouhé mosty ze dřeva a provazové můstky se klenou mezi propastmi a každá propast je obklopena stany, dlouhými domy, pestře nabarvenými totemy a duchovními útočišti. Mocný vůdce, Cairne Bloodhoof, vládne tomuto hemžícímu se městu, zajišťujíc, že sjednocené taurenské kmeny žijí v míru a bezpečí.

Město Stormwind je poslední bašta lidské moci v Azerothu. Znovu vybudováno po Druhé válce, je Stormwind zázrak lidského stavitelství a inženýrství. Stormwindské stráže udržují mír za městskými zdmi a jeho mladý král, Anduin Wrynn, vládne ze své mocné pevnosti. Obchodní čtvrť se hemží obchodem z druhé strany kontinentu i za ním, zatímco dobrodruzi všeho druhu mohou být nalezeni, jak se potulují ulicemi Starého města. Nezasažen pustošením Pohromy na severu, se Stormwind přesto potýká se svými vlastními hrozbami, jak zvenku, tak zevnitř.

Pojmenováno na počest legendárního Orgrimma Doomhammera, byl Orgrimmar založen jako hlavní město nového orkského domova. Postaveno uvnitř ohromného větrného kaňonu v nevlídných zemích Durotaru, Orgrimmar stojí jako jedno z nejmocnějších válečných měst na světě. Za obřími hradbami Orgrimmaru předávají staří šamané své znalosti nejmladší generaci Hordy, zatímco válečníci zápasí v gladiatorské aréně, zdokonalujíc své schopnosti v přípravě na zkoušky, které je očekávají v této nebezpečné zemi.

Mnoho trpasličích pevností padlo během Druhé války, ale mocné město Ironforge, zasazené ve větrných vrcholcích Dun Moroghu nebylo zasaženo nájezdy Hordy. Zázrak trpasličího umění ve formování kamene a skály, bylo Ironforge postaveno v samotném srdci pohoří: rozpínající se podzemní město průzkumníků, horníků a válečníků. Zatímco Aliance byla oslabena nedávnými událostmi, trpaslíci z Ironforge, vedeni králem Magni Bronzebeardem, tvoří novou budoucnost ve světě.

Hluboko pod ruinami hlavního města Lordareonu byli královské hrobky obráceny na sídlo zla a nemrtvých. Arthas měl původně v úmyslu udělat z Undercity sídlo moci Pohromy, ale stavba města byla přerušena, když byl povolán na pomoc králi lichů do vzdáleného Northrendu. V Arthasově nepřítomnosti vedla temná paní, Sylvanas Windrunner, vzbouřené Opuštěné do Undercity a prohlásila ho za svojí državu. Od ustanovení svého sídla Opuštění pracovali na dokončení konstrukce Undercity vykopáváním zvrácených labyrintů, katakomb, krypt a sklepení, které Arthas začal.