WoW

Povolaní

Hunter(Lovec)

Hunter je v World of Waracraft unikátní povolání, protože je hlavně útočník na dálku. I přesto, že se jiné povolání mohou naučit používat zbraně na dálku, žádné z nich je nedokáže používat tak smrtonosně jako hunter. Na podporu huntrových útoků na dálku má toto povolání dvě výhody: věrného peta(ochočené zvíře) a velkou sadu kouzel omezujících pohyb.

Povolené rasy: Orc, Tauren, Trol, Trpaslík, Noční elf

Hlavní vlastnosti: Agility, Spirit, Intellect, Stamina

Základní zbraňové odbornosti: Neozbrojený boj, Jednoruční sekery nebo Dýky, Pušky nebo Luky

Pokročilé zbraňové odbornosti: Pěstní zbraně, Kuše, Kopí, Hole, Jednoruční meče, Obouruční meče, Vrhací zbraně, Obouruční sekera

Třídy brnění: Cloth, Leather, Mail(pokročilé)


Vlastnosti povolání

Hunter je bojová třída, jako rogue a warrior, ale tam kde tyto povolání spoléhají na boj na blízko, hunter spoléhá na dalekonosnou sílu. Má schopnost kouzlení, ale huntrova kouzla jsou podpůrná, používaná k vylepšení huntrových přirozených schopností.

Na doplnění svých útoků na dálku má hunter množství kouzel, které vylepší jeho pušku nebo luk o větší ničivost, postupné zraňování nebo jiné magické efekty.

Hunter má také unikátní sadu buffů, které může vyvolat pouze na sebe a nazývající se aspecty. Tyto kouzla napodobují rysy určitých zvířat. Například aspect geparda navýší huntrovu rychlost pohybu, zatímco aspect opice zvýší schopnost uhýbání(dodge).

Jako beastmaster (pán zvířat) má hunter také výběr kouzel na jejich kontrolu spolu s kouzly na vylepšení svého zvířecího peta.


Huntrovy peti

Peti jsou klíčová část povolání huntra. Poté co hunter získá nějaké zkušenosti, může se naučit ochočování divokých zvýřat Azerothu. Za použití ochočovacího kouzla si hunter může v přírodě vybrat zvíře a proměnit ho ve věrného společníka. Huntrův pet může útočit na jeho cíle a zaměstnávat je, zatímco hunter používá útok na dálku.

Hunter musí udržovat svého peta šťastného, nebo ho opustí, případně na něj dokonce zaútočí. Huntruv pet má indikátor štěstí, který se zobrazí po kliknutí na ikonku bestie. Při boji jeho štěstí klesá, ale může být obnoveno pravidelným krmením. Téměř každá příšera zvířecího typu může být ochočena a proměněna v peta. Po získání nového peta ho můžeš trénovat v nových schopnostech, které získáš s jeho schopností trénování.

Když najdeš nového peta, kterého si chceš ochočit, můžeš ustájit svého současného, takže máš z petů na výběr, když cestuješ po světě. Současně tě může doprovázet pouze jeden pet. Když není pet s tebou je držen ve stájích, které můžou být nalezeny ve většině hlavních měst.


Startovní statistiky

  Strength Agility Stamina Intellect Spirit Health Mana
Dwarf 22 19 24 19 20 86 84
Night Elf 17 28 20 20 21 46 85
Orc 23 20 23 17 24 76 82
Tauren 25 18 23 15 23 76 80
Troll 21 25 22 16 22 66 81


Žádné komentáře