WoW

Mounti

 

 

(c) Sorken 2007

Ve světě World of Warcraft existuje mnoho dopravních zvířat tzv. Mounti. Mount je zvláštní typ peta, kterého můžete osedlat a vydat se tak na průzkum Azerothu a Outlandu. Hlavní výhoda je ta, že nemusíte jít po svých a pohybujete se mnohem rychleji, ale nemůžete útočit. Jakmile zemřete mount zmizí, ale můžete ho opět vyvolat. V Datadisku Burning Crusade můžete dokonce i létat. Zatím ale pouze v Outlandu.

Informace

Mount je dostupný pro hráče na levelu 40 rychlejší pak na levelu 60. Létající mounti jsou dostupní pouze pro hráče na levelu 70.

Paladinové a Warloci mají speciální mounty, které můžete získat za splnění úkolů. Mount na levelu 40 je prakticky zadarmo.

Každá rasa má svého specifického mounta. Např. orci jezdí na vlcích, pokud chcou i ostatní rasy stejné frakce jezdit na vlcích musí mít s hlavním městem orků (Orgrimmar) tu nejvyšší možnou reputaci (Exalted).

Level 40 mount

 • Cena riding skillu : 90
 • Cena mounta: 10
 • Rychlost: +60%

Level 70 létající mount

 • Cena riding skillu: 800
 • Cena mounta: 100
 • Rychlost ve vzduchu: +60%
 • Rychlost na zemi: +60%

Level 60 epický mount

 • Cena riding skillu : 600
 • Cena mounta: 100
 • Rychlost: +100%

Level 70 epický létající mount

 • Cena riding skillu: 5000
 • Cena mounta: 200
 • Rychlost ve vzduchu: +280%
 • Rychlost na zemi: +100%

Elekkové

Elekk

Elekkové jsou druhy velkých, slonům podobných zvířat s domovem v Draenoru, které Draeneiové zaměstnávají jako mounty. Nacházejí se především v severních a východních částech Nagrandu, kde se potulují neutrální Wild Elekkové (zatímco jsou okrádáni pytláky pro jejich kly a slonovinu). Jižněji, blízko Oshu'gun, už žijí nepřátelští Bull Elekkové.
Rasa: Draeneiové

Koně

Kůň

Silné pouto mezí lidmi a jejich válečnými oři existovalo po generace. Nicméně, po pádu Lordaeronu, jen vybrané druhy byly dále šlechtěny. Nejvíce cenění jsou majestátní Evendales z Elwynn Forestu, slavní pro svou oddanost a dokonce i povahu. Tyto koně nepatří mezi nejlevnější, ale za to odmění své jezdce rychlostí a vytrvalostí.
Rasa: Lidé

Mechanostrider

Mechanostrider

Revoluční mechanostrider považují gnomové za vrchol svého inženýrského umění. Je zkonstruován za pomocí nejmodernější techniky. Díky tomu je zaručena spolehlivost a vytrvalost. Někteří tvrdí, že mechanostrider není plnohodnotný dopravní prostředek. Podle gnomů je však v rukách zkušeného jezdce lepší než i ten nejlépe vycvičený živý mount.
Rasa: Gnomové

Panteři

Panter

Předtím, než byli ochočeni vojenskou hlídkou a vycvičeni jako mounti, byly pumy z Kalimdoru považovány za nejstrašnější stvoření na kontinentě. I když mnoho z těchto velkých predátorů stále slídí v temných lesích elfské domoviny, ti nejlepší, vybíráni podle své rychlosti a hbitosti, teď slouží pro ty, kteří jsou dost zkušení na to, aby na nich mohli jezdit.
Rasa: Noční elfové

Berani

Beran

Známí svým chlupatým kožichem a velkými rohy, horští berani z Barak Tor’olu jsou obyčejná ale pyšná zvířata, jejich odvaha odpovídá té trpasličí. I když tato přátelská zvířata postrádají divokost, kompenzují to neobvyklou vytrvalostí a silou. Jejich silná kůže jim pomáhá překonávat mrazivé větry Khaz Modanu a ostré drápy horských bestií, které obývají tuto oblast.
Rasa: Trpaslíci


Hawkstrider

Pštros

Hawkstrider volně přeloženo jako Pštros. Původní jméno bylo však bazilišek, ale později bylo změněno, i když toto mýtické zvíře zůstalo inspirací. Jak již jméno naznačuje patří do skupiny Striderů, ačkoliv jeho peří je hustší a zářivější. Vyskytuje se v mnoha jasných barvách a má tenký, zakřivený zobák a ohnivé oranžové oči. Hawkstrider je starý na to, aby mohl létat.
Rasa: Krvaví elfové

Koda

Kodo

Neexistuje žádné jiné zvíře, které má sílu a vitalitu k tomu aby mohlo nést taurena do bitvy. Tuto úlohu zvládnou pouze vznešená koda. Rychlejší a mírně menší než jejich vzdálení příbuzní, přesto však prokazují stejnou odolnost a nebojácnost jako jejich divocí krajané. Říká se, že pouze ti nejčestnější taureni mohou získat náklonnost k těmto majestátným zvířatům.
Rasa: Taureni

Raptoři

Raptor

Barbarská zuřivost fascinovala trolly z klanu Darkspears ihned po jejich příchodu. Domnívali se, že raptor je nejlepší lovec, a proto si ho zvolili za svůj dopravní prostředek. Zkrocený raptor je také jeden z nejvíce ceněných symbolů mezi trolly; mnoho trollů zahynulo ve snaze zkrotit tyto rychlé a smrtelné lovce, vlastnit jednoho z nich je proto ohromná čest.
Rasa: Trollové

Nemrtví koně

Nemrtvý kůň

Ani vznešení oři, kteří podlehli moru pohromy si neužijí klid v rukou nemrtvých kteří si říkají Forsaken. Pomocí temné alchymistické směsi a černokněžnictví – Královská Lékařská Společnost zvýšila počet uhynulých koní aby mohli sloužit pomstychtivým nemrtvým jako mounti. Tito nemrtví koně jsou stejné silní jako byli za života ale zato mnohem pružnější.
Rasa: Nemrtví

Vlci

Vlk

Vlci pocházejí ze všech koutů Azerothu. Žijí na každém známem kontinentě a mají širokou škálu poddruhů a zvyků. Ačkoliv jsou velmi nepřátelští pokud jim někdo vstoupí do jejich teritoria, několik unikátních vlčích smeček se v posledních letech spřátelilo s hordou. Tato divoká a vychytralá zvířata našla domov mezi orky, kteří obdivují jejich odolnost a instinkty predátora.
Rasa: Orkové


Paladin

Paladinský mount

Má vznešeného ducha a záludnou inteligenci neobvyklou pro jeho druh, Warhorse je královský kůň, kterého si může vyvolat jen Paladin. Jakmile slíbí svou věrnost pánovi, který je toho hoden, je Warhorse loajální mount a stálý společník s oddaností se kterou se mu jeho menší bratranci nemůžou rovnat. Warhorse je více než jen kůň je to neúnavný komplic, který přepravuje paladina aby porazil veškeré zlo.

Warlock

Warlocký mount

Rozlehlé pláně Desolace byli kdysi domovem pro jedinečnou rasu koní příliš pyšná na to aby tolerovala jezdce. Přesto právě tato svéhlavá domýšlivost lákala starší z Rady Stínu, kteří zkrotili tyto vznešené koně a ti teď slouží černokněžníkům při jejich strašlivých rituálech. Ačkoliv je dokáží udržet ve formě, démonické energie jim koluji v žilách a stali se z nich koně s hořícíma nohama a očima, kteří vydechují oheň.


Windrider

Wyverna mount

Lví hlava a tělo, netopýří křídla a štíří ocas. Wyverny, vnímavá stvoření jejichž domovem je Kalimdor se odjakživa chtěli spojit s Hordou obklopenou šamanskými vůdci. Obdivovali totiž jejich čest a vítězství. Svůj původ sdílí s draky a gryphony. Windridery si můžete koupit u Dama Wildmane, Shadowmoon Village, v lokaci Shadowmoon Valley.
Frakce: Horda

Gryphon

Gryphon mount

Mocní gryphoni z Aerie Peak pomohli Allianci v časech, kdy to bylo zapotřebí. Z části orel, z části lev, tato hrdá stvoření jsou symboly vznešenosti a odvahy Alliance. Gryphoni byli poprvé osedláni trpaslíky, když bojovali proti armádě rudých draků vedené orky. Gryphony si můžete koupit u Brunn Flamebear , Wildhammer Stronghold, v lokaci Shadowmoon Valley.
Frakce: Aliance

Netherwing Drake

Netherwing mount

Dva roky po konci druhé války, černý drak Deathwing cestoval skrz Dark Portal do orkské domoviny Draenor a ukryl zde několik vajec. Když Ner’zhul nedbale otevřel mnoho nových portálů do Draenoru, magické síly téměř roztrhly tento svět. Energie uvolněné během této katastrofy změnily Deathwingovy vejce -> Nether Drake: Éterický drak jehož tělo čerpá energii z Twisting Nether.
Frakce: Netherwing 

Nether Ray

Nether Ray mount

Bytost původem z Outlandu. Nether Ray má tělo podobné rejnoku a dlouhý ocas. Podél celého těla má jasně barevné pruhy. I když není nějak extra velký, jeden obrovský exemplář byl prý spatřen dobrodruhy v Zangarmarsh. Cenarion Expedition hledá důkazy o existenci této bytosti. Nether Ray se vyskytuje v lokacích Netherstorm, Zangarmarsh a Shadowmoon Valley.
Frakce: Sha'tari Skyguard