WoW

Povolaní

Rouge

Rogun je jedna z nejzábavnějších postav celého wow, takže se s ním určitě nudit nebudete. Jeho ovládání a hraní není až tak příliž složité a po celou dobu hry za Roguna určitě nebudete litovat, že jste se rozhodli hrát právě za tento charakter.

Když jsem napsal, že u Rogáče není hraní až tak příliž složité, tak samozřejmě hra s ním není procházka růžovým sadem, ale v porovnání například s Priestem nebo Warriorem určitě můžu tvrdit o rogunkovi, že je lehčí postava na hraní. Jako rouge máte na výběr několik způsobů hraní. Buď pojedete co největší DMG nebo zase budete stunovat (omračovat) a ulehčovat tak práci ostatním hráčům v párty na úkor svého DMG. Styl hraní samozřejmě závisí na dané situaci, rozmístěných talentech, ale také na vás :-)

Rogunka si můžete zahrát za Alianci jako Dwarf, Human, Gnome nebo Night Elf a pak za Hordu jako Orc, Troll nebo Undead. Každý má své výhody a bonusy, ale nejlepší je Gnome (hraju za něj, takže sem to prostě musel napsat :-)

Jako u každého povolání bojujícího na blízko, je i rogun velice závislý především na zbraních a i ostatním vybavení. Proto si své vybavení pořád hlídejte a nebojte se někdy koupit zbraně na aukci, bez dobrého vybavení nikdy nedosáhnete dobrých výsledků, vše na tomto faktu závisí. Nejčastější kombinací použití zbraní je dýka a meč, případně dvě dýky. Kombinace v main-hand dýka v druhé ruce one-hand meč je výborná a určitě se vyplatí. Nezapomeňte mít dýku vždy v main-hand postavení, jelikož byste pak nemohli používat většinu comb, jako je např Sinister strike, protože bez dýky je nelze používat a vy byste si pak moc neškrtali. Přes talenty Combat jde nastavit používatí např. dvě jednoruční palice (mace) najednou, ale to už pak vše záleží na vás, co a jak by vám vyhohovalo.

V instancích se Rouge vždycky hodí, především k stunování mobů, ale i jako DMG Dealer nebo k otevírání zamčených předmětů, dveří atd. Proto je u Rogunka důležité nezaspat vývoj a pořád si zvětšovat skill u Lockpickingu , přeci jenom je nepříjemné když se potřebuje něco otevřít a přítomný rogáč nemá skill k takovému úkonu. A na PVP boje je Rouge také velice výborné povolání. S pořádným equipem (vybavením) je z roguna stroj na zabijení především papíráků (tedy clotháků – Mage, Priest..). Zde ale někdy také platí takové menší přísloví: „Zabij za 5 vteřin, nebo budeš sám zabit“. Ano, jako Rogáč dokážete během pár vteřin nasázet takový DMG, až to není pro nepřítele pěkné na rozdíl od vás :-). Samozřejmě vše záleží na vás, jaký způsob hry chcete hrát, na co se budete specializovat a i na vašich taktikách a schopnostech.

Nastavení talentů je u Rogua podle mě dost těžké. Pokud chcete chodit instance, tak určitě doporučuji v Subtlety použít talent Improved Sap, díky kterému budete mít ve finální fázi 90% šanci na možnost zůstat ve stealthu i po užití Sapu, což je výborná věc. Další výborný talent je Cold Blood v sekci Assassination, po jehož použití máte 100% šanci na critical v následujícím Sinister Striku, Backstapu, Ambushi nebo Eviscerate, což je taky paráda. Zaleží opravdu na vás co chcete používat. K mání je netu několik známých BUILDů:

21/5/25 Můj Build :-)

Assassination Talents (21 points)
Improved Eviscerate (3/3)
Malice (5/5)
Ruthlessness (3/3)
Relentless Strikes (1/1)
Lethality (5/5)
Imropved Instant Poisen (3/5)
Cold Blood (1/1)

Combat Talents (5 points)

Improved Gouge (3/3)
Improved Sinister Strike (2/2)

Subtlety Talents (25 points)

Camouflage (5/5)
Opportunity (5/5)
Initiative (5/5)
Improved Ambush (3/3)
Improved Sap (3/3)
Improved Vanich (3/3)
Preparation (1/1)
21/8/22 General PvP Build

Assassination Talents (21 points)

Improved Eviscerate (3/3)
Malice (5/5)
Ruthlessness (3/3)
Improved Slice and Dice (3/3)
Relentless Strikes (1/1)
Lethality (5/5)
Cold Blood (1/1)

Combat Talents (8 points)

Improved Gouge (3/3)
Improved Sinister Strike (2/2)
Improved Backstab (3/3)

Subtlety Talents (22 points)

Master of Deception (5/5)
Opportunity (5/5)
Initiative (4/5)
Improved Ambush (3/3)
Improved Sap (3/3)
Preparation (1/1)
Improved Cheap Shot (1/2)
16/25/10 Raid DPS/PvP Build

Assassination Talents (16 points)

Malice (5/5)
Ruthlessness (3/3)
Improved Slice and Dice (2/3)
Relentless Strikes (1/1)
Lethality (5/5)

Combat Talents (25 points)

Improved Gouge (3/3)
Improved Sinister Strike (2/2)
Improved Backstab (3/3)
Deflection (2/5)
Precision (5/5)
Dagger Specialization (4/5)
Dual Wield Specialization (5/5)
Blade Flurry (1/1)

Subtlety Talents (10 points)

Master of Deception (5/5)
Opportunity (5/5)


Profese u Roguna doporučuji buď Skinning a Leatherworking nebo Herbalism a Alchemy, samozřejmě i ostaní můžete použít, ale jedna z těchto dvou kombinací je nejlepší. Další dobrá věc jsou Poiseny (jedy), specialní skill, s jehož pomocí si Rogueové vyrábějí jedy, které jim dávají bonusy při boji a ty pak aplikují na své zbraně. width="378" border="0" />
Žádné komentáře