WoW

Profese

Blacksmithing(Kovářství)

Kováři přebírájí od horníků železné pruty a zpracovávají je do konečné podoby ručně dělaných zbraní a brnění. Je mnoho unikátních zbraní, které nejsou k dostání u obchodníka ani nepadají z příšer, ale mohou být vytvořeny pouze kovářem.

Kovář může vytvářet zbraně, mailové brnění pro paladina a warriora a různé drobnosti potřebné pro jiné povolání nebo profese. Kovář také vytváří speciální brusné a zátěžové kameny (sharpening, weight stones), které se využívají k dočasnému zvýšení ničivosti zbraní. Také vyrábí několik předmětů potřebných ke splnění některých úkolů nebo pro jiné profese jako je enchanting. Tyto předměty se dají prodávat na aukci a vytvářejí tak slušný vedlejší příjem.

Pokud chceš být kovářem, měl bys být pravděpodobně také horníkem (miner). Ti shromažďují rudu a odlévají ji do prutů (bars) , čímž vytvářejí pro kováře většinu surovin. Kovářské předměty často zahrnují také drahokamy, které se nacházejí na různých místech. Obyčejně si kováři většinu drahokamů kupují, nebo je dostanou od ostatních hráčů. Některé recepty vyžadují také kůži, které můžeš získat od skinnera (stahovače kůží).

Kovářství je skvělé povolání pro paladiny a warriory, kteří mohou použit své schopnosti k vytvoření vlastního vybavení. Je to také dobré na vydělávání pěněz prodáváním zbraní a brnění povoláním, které je mohou používat.

Specializace
Na vysokých levelech má hráč možnost se specializovat na Armorsmitha (zbroje) nebo na Weaponsmitha (zbraně). Weaponsmith se dál specializuje na sekery, meče nebo kladiva. Tyto specializace dovolují hráči vytvářet vzácné a cenné zbraně a brnění, ale po zvolení své specializace již není možnost změnit jí na jinou, dokonce i když se kovářství odnaučíš.

Tipy:

- po světě jsou skrytí trenéři, kteří učí nové a speciální recepty

- recepty můžeš najít vypadlé z různých příšer

- jsou speciální úkoly přímo určené pro kováře

- kovář může odemykat zámky díky Skeleton klíčům

- trenéři učí recepty do odbornosti/skillu 250, potom jsou recepty pouze jako odměny za úkol nebo jako drop z příšery

- tři recepty pro armorsmithing se dají získat jako odměna za quest

- další kovářské recepty můžeš najít v zakódovaných zprávách u členů Twillight's Hammer v Silithusu


Podrobnější návod na specializace kováře jako je Armorsmith, Weaponsmith atd. najdete na WoW Wiki

Žádné komentáře