WoW

Profese

Cooking(Vaření)

Od kančích žebírek na pivu po smažené obří ústřice, není žádný recept tak bizarní nebo utajený, aby unikl pozornosti azerothských kuchařů. Jídlo se používá k rychlému doplnění zdraví, aby se hráči mohli co nejrychleji vrátit do boje.


Při cestování po světě budeš získávat kusy masa, které můžeš, namísto prodání obchodníkovi, použít k přípravě jídla. Pokud jsi na jídle závislý, jako solo hráč nebo nehealovací postava, stane se pro tebe velice důležitým.


Můžeš si jídlo kupovat od obchodníků, ale jídlo získané z vaření je téměř zadarmo a dokonce efektivnější. Cooking je také skvěl sekundární profese, protože můžeš pobavit ostatní hráče se zábavnými a zajímavými pokrmy, které můžeš vyrobit. Udělej někomu lepkavý pavoučí koláč, smažené obří ústřice nebo podivně chutnající omeletu a uvidíš, co tím myslíme.

Jak se stát kuchařem
Stačí si jen najít odpovídajícího trenéra této profese a můžeš začít. Pro vaření musíš nakoupit nezbytné ingredience od obchodníka a naučit se udělat táborový oheň. Na ten musíš sebou vždy nosit křesadlo a troud spolu s nějakým dřevem. Můžeš také vařit nad jinými místy, třeba nad kamny, ohništěm, ale svůj vlastní táborák si můžeš udělat kdykoliv ho potřebuješ.
Na experta si musíš koupit kuchařskou knihu v Shadowprey Village v Desolace (Horda) nebo v Silverwing Refuge v Ashenvalu (Aliance).
Pro úroveň Artisan si musíš splnit sérii questů. Začínají u trnéra Zamja v Orgrimmaru (Horda) nebo u trenéra Daryl Riknussun v Ironforge (Aliance). Pro nabrání úkolu potřebuješ 225 skill v cookingu.

Recepty
Můžeš je získat několika způsoby: jako odměny za úkoly, z různých příšer nebo je koupit od obchodníka. Některé recepty je možné získat pouze během speciálních slavností.
Kuchař není obvyklé povolání, takže tví přátelé ti je mohou posílat nebo je snadno koupíš od jiných hráčů.

Fishing
Fishing je dobrá profese k cookingu, Protože některé recepty vyžadují ryby. Také je lehké je nachytat a udělat si z nich stálý přísun surovin na vaření.

Vaření pro zisk
Hráči si od tebe budou jídlo často kupovat pokud nabídneš dobrou cenu. Uvařené jídlo totiž lečí lépe než kupované od NPC obchodníka a je i levnější.

Další Informace:
- minimum skill pro Artisian Cooking je 35 - je mnoho receptů které dávají buffy s krátkodobým navýšením vlastností na 15 minut,v některých situacích je i malá pomoc užitečná
Žádné komentáře