WoW

Profese

First Aid(První pomoc)

Tato sekundární profese umožňuje hráči vytvářet různé obvazy (bandages), které může využít on sám nebo na pomoc ostatním. Lékař (physician) vyrábí obvazy a používá je na ostatní zraněné hráče.
Prospěchem z této profese je schopnost léčit sám sebe (a další) používáním předmětů, které nacházíš při zabíjení příšer. Můžeš tuto schopnost i ingredience zahodit pryč, ale možná bys je měl místo toho proměnit do něčeho užitečného.

Přehled bandáží , které se vyrábějí pomocí First Aid.

Bandage Skill Efekt
Linen Bandage 1 Heals 66 dmg over 6 sec.
Heavy Linen Bandage 40 Heals 114 dmg over 6 sec.
Wool Bandage 80 Heals 161 dmg over 7 sec.
Heavy Wool Bandage 115 Heals 301 dmg over 7 sec.
Silk Bandage 150 Heals 400 dmg over 8 sec.
Heavy Silk Bandage 180 Heals 640 dmg over 8 sec.
Mageweave Bandage 210 Heals 800 dmg over 8 sec.
Heavy Mageweave Bandage 240 Heals 1104 dmg over 8 sec.
Runecloth Bandage 260 Heals 1360 dmge over 8 sec.
Heavy Runecloth Bandage 290 Heals 2000 dmge over 8 sec.

Bandage Skill Efekt
Anti-Venom 80 Odstraňuje jed do 25 levelu
Strong Anti-Venom 130 Odstraňuje jed do 35 levelu
Powerful Anti-Venom 300 Odstraňuje jed do 60 levelu

Další informace

- First aid nezabírá místo pro hlavní profese, takže ji můžeš používat bez nějaké nevýhody. Někteří říkají, že tailoři by si tuto porfesi neměli dávat, protože spotřebovává látku, avšak můžeš nasbírat dost látek na obojí.

- First aid je také téměř požadavek pro raidy. Když bojujete s mocným bossem, může vůdce raidu často říct "utíkejte pryč a bandáže." Dokonce i povolání, které mají léčení mají z bandáží prospěch, neboť šetří manu.

- Léčení bandáží kouzlo které postupně doplňuje životy. Pokud je hráč léčicí bandáží nebo hráč který je bandáží léčen udeřen v boji nebo se stačí pouze pohnout, léčení končí. Mimo jiné dostane hráč také "debuff právě použité bandáže." Je opravdu otravné začít bandážovat, dostat zásah a pak být neschopen použít další bandáže po celých 60 sekund. Z toho důvodu se snaž používat bandáže, když jsi v naprostém klidu a nikdo na tebe neútočí. To občas není možné, např. v battlegroundech. Zkus se někam schovat, nebo odběhnout od příšer.

- Můžeš bandážovat po sobě různé množství lidí a petů, ale musíš se vyvarovat toho, aby to během jedné minuty nebyl stejný hráč nebo pet.

- Recepty na Heavy Mageweave Bandage, Runecloth Bandage a Heavy Runecloth Bandage se naučíš, když navštívíš zadavatele úkolů své frakce pro First aid.

- Budeš si muset zakoupit knihu na Expert first aid, která ti zvýší skill nad 125. Budeš si také muset koupit recepty Manual: Heavy Silk Bandage a Manual: Mageweave Bandage. Tyto knihy Aliance zakoupí u Deneba Walkera v Stromgarde Keep v Arathi Highlands (je schovaný v alianční časti v temném rohu po pravé straně, když přejdeš most k vnitřní pevnůstce s princem Trolbanem). Hráči Hordy musí najít Balai Lok'Weina v Brackenwall Village v Dustwallow Marsh.

- Minimální skil pro Artisian first aid je 225. Pro zvýšení nad 225 skill musíš navštívit doktora. To zahrnuje speciální úkol, ve kterém zachraňuješ zraněné než vyprší čas. Hráči Hordy si musí promluvit s doktorem Gregory Victorem v městě Hammerfallu v Arathi Highlands. Hráči Aliance si musí promluvit s doktorem Gustafem VanHowzen v měste Theramore v Dustwallow Marsh.

- Hunteři a warloci mohou pomocí bandáží rychle léčit své pety.

- V battlegroundech můžeš za honory získat speciální bandáže použitelné pouze tam. Ty jsou pro PvP válečníka velice užitečné.

- Bandáže léčí rychleji než jídlo, dovolujíc ti tak se rychle vrátit do boje.

- Dívej se pozorně na svůj skill level. Pokud se budeš blížit k hranici maximálního skillu, bež získat novou úroveň first aid, ať neztratíš zbytečně velké množství skill bodů, které ti first aid už nezvyšují.
Žádné komentáře