WoW

Profese

Fishing(Rybaření)

Rybaření je minihra, při které chytáš ryby, které pak můžeš používat při cookingu (vaření), což je stejně jako fishing druhotná profese. Rybaření není pro každého, vyžaduje množství trpělivosti a času udělat si skill na maximum.

Fishing je jediná profese, kterou nemůžeš dělat objevováním a zabíjením příšer. Během stání na místě však nedostáváš zkušenosti nebo další věci. Proto během rozvíjení této profese nezvyšuješ svůj level narozdíl od jiných, které vyžadují běhání po světě i nutnost zabíjení příšer. Rybaření je skvělé pro lidi, kteří si chtějí odpočinout a chatovat během hraní.


Trenér
Trenéři Fishingu se nacházejí blízko řek, jezer a moří. Pokud uvidíš NPC blízko vody, je to většinou obchodník nebo fishing trenér. Jakmile se naučíš základy, můžeš si koupit rybářský prut a jít na lov.

Rybářský prut
Rybářský prut si můžeš koupit u obchodníků, ale ve světě můžeš najít další, které získáš za splnění questů nebo na aukci.

Rybářské pruty Skill
Blump Family Fishing Pole* +3
Strong Fishing Pole +5
Darkwood Fishing Pole +15
Big Iron Fishing Pole +20
Nat Pagle's Extreme Angler FC-5000** +25
Arcanite Fishing Pole*** +35

*Quest pouze pro Alianci. Promluv si Gubbere Blumpm v Auberdine (Darkshore)
**Quest pouze pro Hordu. Promluv si s Katoom the Angler v Revantusk Village v Hinterlands.
***Odměna za Stranglethornskou rybářskou soutěž.
Návnada
U obchodníka si může zakoupit návnady, které nakrátko zvyšují tvůj skill a můžeš je využívat k jednoduššímu rybaření. Pro největší bonus však potřebuješ návnadu Aquadynamic Fish Attractors, kterou vyrábí inženýr.

Návnada +Skill
Shiny Bauble +25 na 10 minut
Nightcrawlers +50 na 10 minut
Bright Baubles +75 na 10 minut
Flesh Eating Worm +75 na 10 minut
Aquadynamic Fish Attractor +100 na 10 minut

Používaní rybářského prutu
Při rybaření si musíš dát prut do své hlavní (main) ruky. Pak už jen stačí najít neblizší řeku nebo rybník, kliknout na ikonku fishing v knize schopností a začít. Postav se čelem k vodě a klikni na ikonu, postava by měla nahodit. Pokud nemůžeš v této oblasti chytat, měl by ses přesunout do oblasti pro nižší levely. Pokud je řeka příliš úzká pro rybaření, objeví se error: "try repositioning" (zkus se přemístit).

Rybářská minihra
Po té, co nahodíš, objeví se rybářská bójka. Pokud na ní přesuneš myš, objeví se normální lootovací ikona.Teď musíš čekat, dokud se bójka nepohne a neuvidíš šplouchnutí. Není to pro každého, neboť to vyžaduje trpělivost. Po nahození se objeví měřič času, jak dlouho ještě máš nahozeno. Jakmile dojde nakonec, musíš nahodit znovu. Pokud klikneš na bójku, jakmile se pohnula, což vyžaduje také správné načasování, chytíš svojí první rybu. Pokud si úspěšný, objeví se lootovací okno, pokud ne, objeví se zpráva "the fish got away" (ryba uprchla). "No fish are hooked" (žádná ryba není na háčku), znamená, že jsi kliknul v nesprávný čas. "Your fish got away!" (tvoje ryba upláchla), znamená, že rybaříš v oblasti příliš obtížné na tvůj level. Pokud tuto hlášku dostáváš většinu času nebo po celý čas, měl bys jít do méně náročné oblasti. Pokud ji dostáváš pouze občas, je to dobrá oblast na zvýšení tvého skillu. Můžeš tento efekt také redukovat používáním návnad, lepšího rybářského prutu nebo enchanty na zvýšení skillu do rybaření.

Rybářské oblasti
Oblast ve které se nacházíš se zobrazuje v pravém horním rohu obrazovky. První místo, kde by jsi měl rybařit je blízko startovní oblasti pro tvojí rasu. Pokud začneš v jiné, obtížnější lokaci, bude ti trvat mnohem déle vylepšit si rybářský skill. Není možné upřesnit level obtížnosti rybářského místa skrze zkušeosti, druhem ryb, nebo jak často se ti podaří rybu chytit. Pokud jednoduše chtáš příliš málo ryb a často selžeš, měl by jsi se přesunout do jiné oblasti. Také level předmětů, které chytíš závisí na oblasti, ve které se nacházíš.

Speciální rybářské místa
Jsou zde také místa, která na hladině vytvářejí kruhy nebo rybníčky, odlišujíc se tak od okolní vody. Pokud se ti podaří nahodit do těchto míst, můžeš ulovit jednu ze speciálních ryb. Můžeš zde většinou lovit 4-6 krát než se místo vyčerpá a zmizí.

Oily Black Mouth Shoal
Firefin Snapper Shoal
Sage fish Shoal
Greater Sage fish Shoal
Deviate fish Shoal
Eel Shoal (Ferlas/Tanaris/Azshara/Stranglethorn Vale)

Plovoucí trosky
U pobřeží se často vyskytují plovoucí kusy dřeva "floating wreckage". Pokud nahodíš do těchto trosek, máš šanci získat speciální lockboxy, truhly a někdy healing a mana lahvičky. Truhly někdy obsahují zelené předměty, runecloth bolts, mageweave bolts, peníze, leather a další.


Ryby a rybářské předměty

Raw Edible Fish - Jedlá ryba, většina ryb může být hned po chycení použita jako jídlo.

Cooked Fish - Uvařená ryba, uvařené ryby léčí mnohem víc, než syrové.


Special Fish - Speciální ryby, jako je catfish, můžeš dát do offhandu a pochlubit se svým úlovkem ostatním. Můžeš najít další nepoživatelné ryby užitečné pro jiné profese. Můžeš najít také ryby, které ti dokáží otevřít předměty.

Clams - Škeble, pravým kliknutím na ní ji otevřeš. Maso využiješ při vaření, a pokud máš štěstí, můžeš najít perlu. Perly se využívají v blacksmithingu, tailoringu a engineeringu.

Gems - Drahokamy, velmi vzácně můžeš nějaké vylovit, např. lesser moonstone. Můžou být použity na profese.

Weapons a Armor - Zbraně a brnění, Občas se ti je podaří vylovit, ale jedná se spíše o šedé věci na prodej, pokud máš ale štěstí, může to být i nějaké vzácné vybavení.

Humorous Items - Zábavné předměty, můžeš vylovit lebky a další. Tyto předměty slouží jen pro zábavu, můžeš je prodat vendorovi nebo ukázat přátelům.

Locked Chest - Zamčená truhla, uvnitř bývají peníze nebo cenné předměty. Pro otevření budeš potřebovat někoho s lockpickingem.

Lost Trade Goods - Ztracené obchodní zboží, můžeš najít zboží pro engineering. Věci můžeš schovat a prodat mu je.


Stranglethornská rybářská soutěž
Je to veký event konající se podél pobřeží Stranglethornského údolí. Tato událost se pořádá každou sobotu ve 2 hodiny odpoledne hracího času. Brzy v ten den navštíví přátelský a společenský goblin Ironforge a Orgrimmar, aby informoval ctižádostivé rybáře o turnaji a předal instrukce. V oznámený čas se rozlehne po Stranglethornu zavolání, aby všichni nahodili, neboť turnaj začíná.


Budež mistrem rybářem, který nasbírá potřebné množství tastyfish pro výhru velké ceny? Natočíš rybu správně ,aby jsi získal některé věci z bájného Nat Pagleho rybářského vybavení? Najde si Šťastný rybářský klobouk cestu na hlavy rybářů do všech koutů světa? To všechno brzy zjistíš!


Další informace

+ Fishing Skill
Můžeš ho zlepšit chycením speciální ryby během Stranglethornskérybářské soutěže. Můžeš si také udělat jako jednu z odměn udělat enchant +5 na rybářský prut. Můžeš vyhrát Nat Paglovi rybářské boty, které přidávají + 5 do fishingu. Také můžeš dát enchant na rukavice, který ti udělá enchanter.

Fishing Outfits
Když se chceš oblékat jako rybář, můžeš získat Lucky Fishing Hat (rybářský klobouk), Blue Overalls (modré monterky od tailora) a Knitted Sandals (sandály, koupíš nebo dropneš). Jsou i další věci, co vylepší tvůj vzhled rybáře.

Expert Fishing
Musíš si koupit od člověka jménem Old Man Heming v Stranglethorn Vale v Booty Bay za 1 gold knihu "Expert Fishing - The Bass and You."

- uvařené ryb jsou lepší než kupované jídlo
- recepty na vaření ryb mužeš občas najít u některých obchodníků
- zprávy v láhvy občas obsahují recept
- některé z oblastí jsou na rybaření dost obtížné, je třeba mít návnady a dobrý prut
- některé ryby chytíš pouze v určitou denní dobu
Žádné komentáře