WoW

Profese

Tailoring(Krejčovství)

Tailoring umožňuje hráči stříhat a sešívat různé kusy látek do brnění, baťohů, triček a dalších látkových předmětů. Tailor vytváří látkové předměty pro postavy nosící látkové oblečení, jako jsou mágové, warlockové a priesti.

Tailor hraje důležitou v gildách, protože může vytvořit baťohy pro celou gildu. Mohou vytvářet také speciální baťohy, třeba pro herbalisty (bylinkáře), které zvyšují místo pro nasbírané předměty. Také se mohou naučit mocné recepty, které jim dovolí vytvářet mocné oblečení, které je použitelné při raidech.

Tailor nevyžaduje žádné speciální vybavení, jako třeba kovář potřebuje kovadlinu, aby mohl vytvářet své výrobky. Můžou vyrábět věci, kde chtějí, tak dlouho, dokud budou mít požadované ingredience. Tailoring nevyžaduje druhotnou sběratelskou profesi. Ingredience se získávají z příšer, nebo od se kupují od dalších hráčů. Pokud tvoji kamarádi vědí, že jsi tailor, mohou pro tebe shromažďovat látky a zásobovat tě.


Ingredience na recepty
Šití předmětů vyžaduje látky, obyčejně padající z humanoidních nepřátel.

Látka Level příšer Skill receptů
Linen 5-17 1-91
Wool 16-27 75-130
Silk 25-40 125-210
Mageweave 40-50 175-250
Runecloth 50+ 250-300
Felcloth 53-60* 250-300
Mooncloth** - 290-300

*Démoni a satyrové (Felwood, Azshara, Blasted Lands, Dire Maul)
**Mooncloth se vyrábí spojením dvou Felclothů v Měsíční studni. To se může udělat pouze jednou za čtyři dny.


Další ingredience
Recepty obvykle vyžadují niť (thread) nebo eventuálně barvivo (dye), které se kupují od obchodníků. Obchodníci s potřebnými ingrediencemi se obvykle nacházejí blízko trenérů. Možná budeš také potřebovat kůži, drahokamy, lektvary a další speciální ingredience vytvářené jinými profesemi. Kůže získáš od stahovače kůží (skinnera). Drahokamy z truhel, dropů nebo od horníka (miner), rybáře (fishing) a rogua s kapsářstvím. Lektvary budeš muset získat od alchymisty.


Recepty
Recepty získáš u trenérů, jako omezené předměty u speciálních vendorů, jako odměny za reputaci, odměny za úkoly, dropy z mocných bosů a na aukci.


Měsíční studny
Alianční hráči můžou najít Měsíční studny v Chrámu Měsíce v Darnassu, v Auberdine v Darkshore, ve Stormwindském parku nebo v Cenarion Hold v Silithusu. Hráči Hordy mají hledání studny trochu náročnější. Můžou najít Měsíční studnu v Cenarion Hold, v Ashenvale východně od Iris lake (Duhové jezero) nebo v Thalanaaru v Thousand Needles.


Baťohy
Tailoři jsou hlavní výrobci baťohů. Hráči mohou získat baťohy z dropů, questů nebo obchodníků. Avšak tailoři mohou vyrábět baťohy ve větším množství a zárověn nabízejí lepší ceny, než obchodníci. Každé povolání potřebuje a chce baťohy. To vytváří skvělé příležitosti pro tailory a dělá je nesmírně populárními, dokud hráči nemají všechny své baťohy. Jak se zvyšuje level tailora, mohou snadněji získávat a kupovat suroviny pro vyrábění baťohů.

Baťohy Sloty Skill
Linen Bag 6 45
Red Linen Bag 6 70
Woolen Bag 8 80
Green Woolen Bag 8 95
Red Woolen Bag 8 115
Small Silk Pack 10 150
Green Silk Bag 10 175
Black Silk Bag 10 185
Mageweave Bag 12 225
Red Mageweave Bag 12 235
Runecloth Bag 14 260
Mooncloth Bag 16 300
Bottomless Bag 18 300


Speciální baťohy Sloty Využití Skill
Enchanted Mageweave Pouch 16 Enchanting 225
Enchanted Runecloth Bag 20 Enchanting 275
Big Bag of Enchantment 24 Enchanting 300
Soul Pouch 20 Warlock 260
Core Felcloth Bag 28 Warlock 300
Cenarion Herb Bag 20 Herbalism 275
Satchel of Cenarius 24 Herbalism 300

Speciální oblečení
Tailor může také vyrábět speciální šaty, pro oblečení na formální události. Ty mohou ohromit další lidi ve městě při speciálních příležitostech. Příkladem mohoz být svatební šaty a smoking. Někteří hráči si rádi koupí toto oblečení, takže se může stát trvalým zdrojem peněz z aukcí a přímých obchodů.


Trička
Tailor vytváří širokou škálu různých triček. Ty jsou dostupné v různých barvách i stylech. Trička jsou na postavě občas značně vidět, což závisí na vybavení, které nosí. Trička příznivě ovlivňují vzhled postavy, a ačkoliv jsou některá náročnější a dražší na vytvoření, i ty jednodušší vypadají pěkně.


Tipy:

- Můžeš snížit cenu nití a dalších ingrediencí v obchodě zvýšením své PvP hodnosti, aby jsi si vysloužil seržantskou slevu

- Expert tailoring trenér pro Hordu je Josef Gregorian (Magic Quarter, Undercity). Expert tailoring trenér pro Alianci je Georgio Bolero (Mage Quarter, Stormwind).

- Artisian tailoring trenéra můžeš navštěvovat až po dosažení levelu 35. Pro Hordu je to Daryl Stack (Tarren Mill, Hillsbrad Foothills). Pro Alianci je to Timothy Worthington (Theramore Isle, Dustwallow Marsh).

- Skining se k tailoringu dobře hodí, protože můžeš sbírat kůži na recepty.

- Některé recepty jsou obsažené v zakódovaných zprávách, nacházejících se u členů frakce Twilight's Hammer v Silithusu.

- Existuje několik tailoring questů jako je Shadowweave Mask (NIlith Lokrav v the Searing Gorge) nebo Meilosh v Timbermaw Hold, když máš přátelskou reputaci s Timbermaw (humanoidní medvědi).
Žádné komentáře