WoW

Questy(Úkoly)

 

Plnění Questů je tou nejjednodušší cestou, jak si zvýšit level, získat peníze, recepty nebo ingredience k výrobě předmětů a mnoho dalšího. Můžete získat i více Questů najednou (v současné době je maximum 25). Kromě prospěchu, který přinesou vaší postavě bývají také zábavné, proto se jich snažte splnit co nejvíc.

Stisknutím klávesy "L" se vám zobrazí seznam Questů, které máte k dispozici, co k jejich splnění budete potřebovat a jaká bude vaše odměna po splnění tohoto questu.

Questy, které mají více možností (např. zabít 10 prasátek) můžete jednoduše zobrazit, pomocí shift-klik na určitý quest, vpravo pod minimapou pro vetší přehled.

- Žlutý nad hlavou NPC signalizuje dostupný quest.
- Šedý nad hlavou NPC signalizuje quest, který bude dostupný jakmile dosáhnete většího levelu.
- Žlutý nad hlavou NPC signalizuje, že máte splněný quest a můžete si jít vybrat odměny. Splněné questy také uvidíte na minimapě jako žluté kolečko.
- Modrý nad hlavou NPC signalizuje quest, který lze opakovaně splňovat.

Questy jsou označené barevně, abyste poznali, jak jsou obtížné (jednodušší Questy přinášejí samozřejmě menší odměny). Dělí se takto:

Šedé Questy - Triviální obtížnost. Neobtěžujte se je plnit.
Zelené Questy - Jednoduché
Žluté Questy - Průměrná obtížnost
Oranžové Questy - Těžké
Červené Questy - Vysoká obtížnost
" Daily " - Těch můžete splnit pouze 10 za den.
" Group " - K plnění těchto Questů budete pravděpodobně potřebovat partu.
" Dungeon " - K plnění těchto Questů se budete muset vydat do Instance.
" Raid " - K plnění těchto Questů potřebujete velkou raid partu.

Šedé Questy vám dají nejméně xp. Důvod je prostý, Blizzard tím zamezil plnění extrémně lehkých questů na vysokých levelech.

Můžete také narazit na Questy, které jsou speciálně navržené pro určité povolání, rasu nebo pro postavy s určitou Profesí.