WoW

Wrath of the Lich King

Wrath of the Lich KingDatadisk The Wrath of the Lich King přináší do hry: Novým kontinentem je ledový Northrend zhruba stejné velikosti jako Outland. Několik lokací: první Howling Fjord, dále Borean Tundra, Grizzly Hills, Dragonblight. Ti nejvytrvalejší se budou moci postavit samotnému králi Lichů (kdysi lidskému princi Arthasovi). Death Knight bude první hrdinskou třídou a dostupný hráčům za Alianci i Hordu. Maximální úroveň se zvýší na osmdesátou, což by mělo trvat zhruba stejně dlouho jako z 60. na 70. Pokud dosáhnete levelu 80, zpřístupní se vám quest, v němž si budete moci vytvořit nový charakter Death Knight, začínající již automaticky na vysokém levelu. Do PvP soubojů přibudou dobývací stroje, zničitelné budovy + nová bojiště. Mezi dobývací stroje se zařadí Meat Wagon či Steam Tank. Nebudou však použitelné jinde než v PvP prostorech, kterým se dá kompletně vyhnout, pokud chcete. Inovace grafiky: neustále hořící lesy, vločky padajícího sněhu (vánice) a nové efekty plamene v dungeonech. Díky nové profesi Inscription budete moci nastálo vylepšit vaše kouzla a vytvářet nové předměty. Lokace mají být v různorodém stylu, takže sníh a led nebudou dominovat úplně každé. Obývá je odpradávna humanoidní rasa Vrykulů, která se podobá Vikingům a většina z nich je nepřátelsky naladěna. Potkáte však i spřízněné Tuskarry, sněhové obry nebo pavoučí stvoření. Přibudou stovky nových receptů a tisíce předmětů + vaší postavu budete moci více odlišit tanečky a změnou účesu.

  • Narozdíl od Burning Crusade si na začátku můžete vybrat ze dvou míst, kde na kontinent Northrend vstoupíte (po plavbě z různých přístavů starého kontinentu): buď v tundře na západě nebo ve fjordu na východě. V obou čekají questy pro hráče na 68.-72.levelu a jeden hub s rozvětvenými dungeony pro levely 70, 80 a raidery. Celkově se ve hře setkáte se stovkami nových questů, dungeony pro 5 lidí a raidy pro 10 nebo 25 lidí.
  • Lokace mají být v různorodém stylu, takže sníh a led nebudou dominovat úplně každé. Obývá je odpradávna humanoidní rasa Vrykulů, která se podobá Vikingům (silná inspirace severskou mytologií, z čehož nebude mít radost Age of Conan) a většina z nich je nepřátelsky naladěna. Potkáte však i spřízněné Tuskarry, sněhové obry nebo pavoučí stvoření.
  • Hrdina třídy Death Knight má sloužit jako pokročilá alternativa pouze pro závěrečné pasáže hry. Namísto energie či many bude mít na HUDu pod ukazatelem zdraví tzv. runový meč, kam lze umístit šest run (na výběr bude mezi ledovými, krvavými a nesvatými). Různé schopnosti samozřejmě vyžadují odlišné kombinace run, které používání schopností spotřebovává, takže pak musíte počkat, než se po čase znovu doplní. Kouzla jsou teprve finalizovány.
  • Deset venkovních PvP zón nového typu, popisovaného jako neinstancované Battlegroundy. Určené pro hráče na vyšším než 68.levelu, kteří plněním úkolů přidávají bonusy své straně.
  • Mezi dobývací stroje se zařadí Meat Wagon či Steam Tank. Nebudou však použitelné jinde než v PvP prostorech, kterým se dá kompletně vyhnout, pokud chcete.
  • Příklad toho, co budete moci upravit s novou profesí Inscription: načasování fireballu nebo kritický poměr uzdravovacího kouzla.
  • Inovace grafiky: neustále hořící lesy, vločky padajícího sněhu (vánice) a nové efekty plamene v dungeonech.
  • Skill cap 450.